Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Annoying orange
Joi Ian 20, 2011 1:57 am Scris de repp4radu

» Photoshop
Joi Ian 20, 2011 1:56 am Scris de repp4radu

» Vreau sa vad o dramaaa
Joi Ian 20, 2011 1:54 am Scris de repp4radu

» Cea ma buna muzica de pe la noi ...
Mar Oct 26, 2010 8:42 pm Scris de repp4radu

» Fazan
Mar Oct 26, 2010 8:40 pm Scris de repp4radu

» Trivia
Sam Oct 09, 2010 10:06 pm Scris de repp4radu

» Anatomia lui Grey
Joi Sept 02, 2010 3:02 am Scris de multi_colours

» multi_colours(despre mine)
Joi Sept 02, 2010 3:00 am Scris de multi_colours

» Blestemul
Joi Sept 02, 2010 2:55 am Scris de multi_colours

Ingeri demoni fantome

In jos

Ingeri demoni fantome

Mesaj Scris de Corko la data de Dum Iun 20, 2010 3:16 am

Presupun ca toti ati auzit macar odata despre ingeri demoni si fantome
Ce sunt? DE unde vin? reprezinta intrebarile clasice carora speram sa le gasim un raspuns prin conversatiile noastre

Ingerii cuprind un numar foarte mare ,acestia sunt compusi din 9 cete ingeresti impartite in 3 clase
Prima este cea mai inalta constituita din cei mai apropiati ingeri de Dumnezeu ;tronurile heruvimi serafimi
Secunda este reprezentata de stapaniile ,domniile si puterile
ultima clasa este formata din incepatoriile arhanghelii si ingerii
rolul ingerilor este acela de asi preamari creatorul si ai indeplini toate misiunile incredintate aducand echilibru in imparatirea cerurilor

Demoni sant ingerii cazuti care sau razvratit impotriva lui Dumnezeu o noua esenta a fost creata si anume raul dupa ce harul divin a fost extras din acei ingerii ramanand doar slabiciune rautate slutenie aceasta tabara are mai multi lideri destul de cunoscuti precum Lucifer Azazel si alte forte demonice
Ei doresc sa corupa cat mai multe fiinte care inca nu si-au definitivat taberele influenta lor asupra noastra este telepatia sau posedarea

Fantomele sunt sufletele care nu pot trece granita dintre lumi deoarece fie au plecat prea repede au ramas cu un gol in suflet au fost ucisi in circumstante dubioase in orice caz sunt retinute de anumite sentimente si intamplari

Corko
Admin

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Lugoj

http://letstalkabout.wikiforum.ro

Sus In jos

Re: Ingeri demoni fantome

Mesaj Scris de Amy~ la data de Mier Iul 07, 2010 6:24 pm

Vizavi de fantome...nu pot sa spun ca nu cred in ele. Dar majoritatea povestilor, pozelor, filmelor etc. despre fantome pe care le gasim pe net sau la televizor mi se pare complet false. Cred ca daca spirite de genul isi fac cu adevarat aparitia, deobicei acele intamplari raman ascunse de ochii publicului. Eu, sincer, daca as da nas in nas cu o fantoma, nu m-as duce in urmatoarea secunda sa chem OTV'ul sau Jurnalul National Rolling Eyes
Amy~

Data de inscriere : 06/07/2010
Varsta : 24
Localizare : Lugoj~

Sus In jos

Mesaj Scris de Corko la data de Vin Iul 09, 2010 4:43 pm

corect in general se arata doar oamenilor carora au sa le transmita un mesaj

Corko
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de repp4radu la data de Vin Iul 09, 2010 5:41 pm

un mesaj ... ce mesaj poate transmite o fantoma cuiva ? Adica sa fim realisti , fantoma , presupunand ca exista , e ... ei bine , moarta Smile . Deci nu are nicio legatura cu timpul in care traieste cel care o vede ... Corect ? Ce ar putea sa-mi spuna o fantoma de acu 100 de ani , de exemplu ?
repp4radu
Radu
Radu

Sus In jos

Mesaj Scris de multi_colours la data de Lun Iul 12, 2010 2:29 pm

Smile) ce realist privesti lucrurile Radu:)) pai sa stii ca eu cred,desi nu 100%,lucrurile de genu asta Razz
multi_colours

Data de inscriere : 22/06/2010
Varsta : 22

Sus In jos

Mesaj Scris de Corko la data de Mier Iul 14, 2010 7:03 pm

sunt spirite care raman in anumite locuri o fantoma de acum 100 de ani ar putea sa-ti spuna sa parasesti o locatie care ii apartine
ai vazut si tu macar odata emisiuni in care se discuta problema caselor bantuite

Corko
Admin

Sus In jos

Mesaj Scris de repp4radu la data de Mier Iul 14, 2010 7:17 pm

Emisiuni regizate ...

Echipament foto : Nikon D3000 , Nikkor 18-55mm VR , Nikkor 70-300mm VR , Blitz Nikon SB-600 , Filtru de polarizare circulara Hoya HMC , geanta Nikon , filtru macro Raynox 150 , trepied Konig
repp4radu
Radu
Radu

Sus In jos

Mesaj Scris de Amy~ la data de Vin Iul 16, 2010 4:04 pm

Exact..99% din toate emisiunile alea, daca nu chiar 100% sunt minciuni, poate vag inspirate dintr-o intamplare reala, da ma rog.

Mesaj...o fantoma, daca e sa presupunem ca totul e real, ar putea sa aiba totusi ceva "socoteli" cu cei din lumea celor vii. Poate ca a murit inainte sa poata comunica cuiva ceva important...poate uraste pe cineva si vrea sa'o faca viata amara..ceva motive pot exista, nu e chiar multimea vida. dar nu se intampla prea des...si cu siguranta nu la otv sau discovery chanell Rolling Eyes
Amy~

Data de inscriere : 06/07/2010
Varsta : 24
Localizare : Lugoj~

Sus In jos

Mesaj Scris de repp4radu la data de Mier Aug 18, 2010 5:15 am

Aia de la Discovery macar au efecte faine ... La OTV ..................................

Echipament foto : Nikon D3000 , Nikkor 18-55mm VR , Nikkor 70-300mm VR , Blitz Nikon SB-600 , Filtru de polarizare circulara Hoya HMC , geanta Nikon , filtru macro Raynox 150 , trepied Konig
repp4radu
Radu
Radu

Sus In jos

Mesaj Scris de multi_colours la data de Joi Sept 02, 2010 2:27 am

cine se uita la OTV totusi Smile)...poate nu ar trebui sa credem in totalitate...poate nici macar pe jumatate in fantome dar totusi ni s-a intamplat la toti sa patim un lucru strange de-a lungul anilor...poate chiar mai multe;) oricum ar trebui sa admitem ca unii oameni au puteri sau ceva asemanator Wink
multi_colours

Data de inscriere : 22/06/2010
Varsta : 22

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: