Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Annoying orange
Joi Ian 20, 2011 1:57 am Scris de repp4radu

» Photoshop
Joi Ian 20, 2011 1:56 am Scris de repp4radu

» Vreau sa vad o dramaaa
Joi Ian 20, 2011 1:54 am Scris de repp4radu

» Cea ma buna muzica de pe la noi ...
Mar Oct 26, 2010 8:42 pm Scris de repp4radu

» Fazan
Mar Oct 26, 2010 8:40 pm Scris de repp4radu

» Trivia
Sam Oct 09, 2010 10:06 pm Scris de repp4radu

» Anatomia lui Grey
Joi Sept 02, 2010 3:02 am Scris de multi_colours

» multi_colours(despre mine)
Joi Sept 02, 2010 3:00 am Scris de multi_colours

» Blestemul
Joi Sept 02, 2010 2:55 am Scris de multi_colours

Cainele meu !

In jos

Cainele meu !

Mesaj Scris de repp4radu la data de Vin Iun 25, 2010 11:44 pm

Sunt fericitul stapan al unui caniche , puddel , sau cum vreti sa-i spuneti pe nume Charlie ... Are 6 ani si m-a cucerit intr-o zi cand am vizitat piata de animale intamplator . A venit la un moment dat o doamna cu un cos in care erau vreo 5 catei . L-am luat in brate pe unul mic, alb , parca mai timid si si-a pus boticul umed la mine pe piept . L-am cumparat imediat si de atunci a devenit Charlie in loc de Polo cum il chema inainte . Scriu acest post tinandu-l in brate si asteptand sa citesc cum v-ati ales si voi cu cateii alaturi de care va impartiti locuinta .
repp4radu
Radu
Radu

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Re: Cainele meu !

Mesaj Scris de multi_colours la data de Sam Iun 26, 2010 11:59 pm

Eu mi-am primit catelul cand am terminat clasa a 3-a.Defapt nici nu stiam ca voi primi unul Razz.Stiu ca era prima zi de vacanta si mama a plecat foarte de dimineata de acasa ca sa faca niste cumparaturi si cand s-a intors mi-a adus un animalut mic de tot cat o palma :X...era asa de scumpa(era si inca mai este fata Smile) ). In ziua aceea i-am si pus numele de Ama...Dupa a trebuit sa o duc la sat si acum deabea astept s-o vad pt. ca nu am mai vazut-o de un an Very Happy
multi_colours

Data de inscriere : 22/06/2010
Varsta : 22
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Mesaj Scris de Euubib la data de Dum Iun 27, 2010 5:33 am

Ai cel mai tare caine desi ma latra cand ma vede Smile) oricum modul in care l-ai intalnit e minunat Wink Si e foarta dragut pufos si nazdravan Very Happy

Euubib
Admin

Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de loolman la data de Dum Iul 11, 2010 6:33 am

Hmm... sa va spun cateva cuvinte despre "fratemiu".

Este un golden retriever auriu, pe nume Smiley.
Un caine mai placut, mai zapacit si mai jucaus nu cred ca am intalnit pana acum.

Pe Smiley l-am cumparat de la Arad, de la unul din cei mai mari,daca nu cel mai mare, crescatori de goldeni din tara. Dupa ce i-am batut la cap pe ai mei ca vreau caine, mama stiind ce ni s-ar potrivi mie si intregii familii ne-am decis de comun acord asupra rasei.

Are pedigree si desigur l-am dus si la expozitii. La prima participare a primit titlul de Romanian Prime Junior si calficativul Excelent, iar la a doua participare a primit titlul de C.A.C. si din nou calificativul Excelent. Dar datorita temperamentului sau nu a reusit sa obtina titlul de B.O.B. dar indiferent kt de urat, nazdravan, prostovan etc ar fi este cainele meu si il iubesc orice ar fi.

Mentionez k are peste 40 de kille si aproximativ 2 ani jumate Very Happy

loolman

Data de inscriere : 10/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum