Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Annoying orange
Joi Ian 20, 2011 1:57 am Scris de repp4radu

» Photoshop
Joi Ian 20, 2011 1:56 am Scris de repp4radu

» Vreau sa vad o dramaaa
Joi Ian 20, 2011 1:54 am Scris de repp4radu

» Cea ma buna muzica de pe la noi ...
Mar Oct 26, 2010 8:42 pm Scris de repp4radu

» Fazan
Mar Oct 26, 2010 8:40 pm Scris de repp4radu

» Trivia
Sam Oct 09, 2010 10:06 pm Scris de repp4radu

» Anatomia lui Grey
Joi Sept 02, 2010 3:02 am Scris de multi_colours

» multi_colours(despre mine)
Joi Sept 02, 2010 3:00 am Scris de multi_colours

» Blestemul
Joi Sept 02, 2010 2:55 am Scris de multi_colours

Canon A510

In jos

Canon A510

Mesaj Scris de repp4radu la data de Sam Iun 26, 2010 5:07 am

Desi ma indoiesc de utilitatea acestui review , il scriu .

Ma indoiesc de utilitatea lui datorita vechimii camerei pe care o detin de 6 ani de zile .Poate insa ca se aseamana cu urmatoarele modele din seria de compacte Canon 5xx si cineva va fi interesat ...

In primul rand nu este atat de subtire decat camerele P&S actuale si este mai grea , insa incape cu usurinta in buzunar fara sa va incomodeze .

Are doar 3.2 MP insa nu cred ca poate fi considerat un dezavntaj major , mai multi megapixeli nefiind necesari (Cititi aici : http://deepinsidephotography.blogspot.com/2010/05/megapixeli-cati-domle-cati.html ) . Imaginile sunt destul de clare si ca mare avantaj trebuie mentionata prezenta modurilor manuale si semi-automate (AV si TV)

Este un aparat ok de familie care poate fi utilizat cu usurinta pentru a invata bazele fotografiei .

Meniul este foarte simplu , accesibil incepatorilor .

Modurile presetate isi fac deasemenea treaba bine

Este o camera rezistenta (am scapat-o din buzunar de la aproximativ 1 metru de mai multe ori si inca functioneaza)

Are durata de viata lunga (o folosesc de aproximativ 6 ani si se descurca minunat , fara nicio problema si nu a fost folosita in conditii usoare : la munte , in buzunar in timp ce skiam si cadeam , am cazut si cu ea in mana si am trantit-o zdrava ...

Nu este o camera perfecta , bineinteles , insa eu nu pot cere mai mult de la o compacta veche

PS. Am comparat fotografiile scoase cu acea camera cu cele scoase de modele mai recente ale aceluiasi producator si calitatea imaginii e mai buna

Astept si alti posesori ai acestei camere sa isi exprime parerile (desi ma indoiesc ca mai sunt altii)
repp4radu
Radu
Radu

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum