Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Annoying orange
Joi Ian 20, 2011 1:57 am Scris de repp4radu

» Photoshop
Joi Ian 20, 2011 1:56 am Scris de repp4radu

» Vreau sa vad o dramaaa
Joi Ian 20, 2011 1:54 am Scris de repp4radu

» Cea ma buna muzica de pe la noi ...
Mar Oct 26, 2010 8:42 pm Scris de repp4radu

» Fazan
Mar Oct 26, 2010 8:40 pm Scris de repp4radu

» Trivia
Sam Oct 09, 2010 10:06 pm Scris de repp4radu

» Anatomia lui Grey
Joi Sept 02, 2010 3:02 am Scris de multi_colours

» multi_colours(despre mine)
Joi Sept 02, 2010 3:00 am Scris de multi_colours

» Blestemul
Joi Sept 02, 2010 2:55 am Scris de multi_colours

Echipe favorite

In jos

Echipe favorite

Mesaj Scris de Intz la data de Mier Iul 07, 2010 6:47 pm

Pentru cunoscatorii basketului nu e o surpriza faptul ca LA Lakers este campioana acestui an. Se poate considera ca Lakers este cea mai importanta echipa a acestui sport in ultimul timp.
Orice practicant al basketului (si nu numai) cunoaste aceasta echipa. Va intrebati de ce se remarca? Ei bine, pentru ca este un fel de Real Madrid al basketului, o echipa in care joaca cele mai mari star-uri, capitanul lor fiind Kobe Bryant, cel mai bun jucator actual (desi sunt sigur vor fi persoane care vor contesta asta si vor spune ca LeBron James este cel mai bun jucator). Dar sa fim corecti, dupa finala castigata categoric anul acesta in compania celor de la Boston Celtics e clar ca Bryant este cel mai valoros in acest moment.
Deci, nu se pune problema stabilirii echipe favorite...LA Lakers.

Intz

Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 25

http://soundofrelatedsouls.blogspot.com/

Sus In jos

Re: Echipe favorite

Mesaj Scris de repp4radu la data de Mier Iul 14, 2010 6:22 am

Acum categoric e favorita Miami Heat . A castigat LA anul acesta , dar anul viitor nu mai au nicio sansa . Miami l-au transferat pe Lebron James si alaturi de Chris Bosh si Dwayne Wade formeaza o echipa imbatabila . Nu mi se pare ca LA Lakers e un fel de Real Madrid al basketului , desi oricum nu-mi place Real Very Happy
repp4radu
Radu
Radu

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Mesaj Scris de Intz la data de Mier Iul 14, 2010 5:17 pm

O sa vedem la anul...personal cred ca tot LA o sa ia titlul, dar asta ramane de vazut. Recunosc ca Miami este acum o echipa de temut, echipa cu 3 dintre primii 7/8 jucatori actuali ai baschetului american...Totul pare sa fie bine pentru ei, dar sa vedem cum vor reactiona cand vor intalni echipe precum LA Lakers, Boston Celtics etc... Nimeni nu poate garanta succesul lui Miami deocamdata.
In plus va fi interesant de vazut duelul Fisher,Gasol,Kobe Bryant pe de o parte si LeBron James,Chris Bosh si Dwayne Wade de partea cealalta.
Dar traim din prezent...si tot ce conteaza e ca LA Lakers este campioana in acest moment.

Intz

Data de inscriere : 07/07/2010
Varsta : 25

http://soundofrelatedsouls.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de repp4radu la data de Mier Iul 14, 2010 5:43 pm

Singura "problema" care ar putea-o impiedica pe Miami sa ia titlul este posibila lipsa de coordonare dintre cele 3 staruri . Probabil fiecare va vrea sa fie numarul 1 in echipa si de ce nu MVP in NBA . Pentru asta ar trebui sa ajunga la un joc in echipa mult mai bun sau sa creasca actiunile personale . Daca vor pune prea mult accent pe actiunile personale atunci este posibil ca Miami sa piarda titlul . Daca nu :Miami campioana dupa parerea mea .

Nu trebuie uitat ca Lebron are doar 25 de ani , in timp ce Kobe are 33 . LA nu va mai beneficia mult timp de Kobe Bryant
repp4radu
Radu
Radu

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 23
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus