Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Flux RSS

Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte
» Annoying orange
Joi Ian 20, 2011 1:57 am Scris de repp4radu

» Photoshop
Joi Ian 20, 2011 1:56 am Scris de repp4radu

» Vreau sa vad o dramaaa
Joi Ian 20, 2011 1:54 am Scris de repp4radu

» Cea ma buna muzica de pe la noi ...
Mar Oct 26, 2010 8:42 pm Scris de repp4radu

» Fazan
Mar Oct 26, 2010 8:40 pm Scris de repp4radu

» Trivia
Sam Oct 09, 2010 10:06 pm Scris de repp4radu

» Anatomia lui Grey
Joi Sept 02, 2010 3:02 am Scris de multi_colours

» multi_colours(despre mine)
Joi Sept 02, 2010 3:00 am Scris de multi_colours

» Blestemul
Joi Sept 02, 2010 2:55 am Scris de multi_colours

The Secret: Law of Attraction

In jos

The Secret: Law of Attraction

Mesaj Scris de Amy~ la data de Vin Iul 09, 2010 5:45 pm

Un film documentar pe care l-am vazut recent si care mi s-a parut interesant. Cei care au facut filmul sustin ca tot ceea ce gandim este ceea ce atragem in vietile noastre si ca avem control asupra a ceea ce ni se va intampla prin ganduri pozitive sau negative. Ei spun ca totul in univers se leaga, si ca oamenii sunt ca un magnet care atrage tot felul de lucruri, sentimente si intamplari.

http://www.thesecret.tv/ <-- Acesta este site-ul oficial al filmului, iar el poate fi rapid descarcat de pe torrent sau pe Youtube : [ https://www.youtube.com/watch?v=CXcXtGIHFa8&feature=related ] Tine o ora jumatate :]

Parerea mea? Este o teorie interesanta..n'a fost dovedita stiintific, dar pana la urma fiecare crede ce vrea. Mi s-a parut putin exagerata in anumite domenii...de exemplu, nu te poti imbogati doar daca stai toata ziua si te uiti pe pereti vizualizandu-te cu o vila uriasa si milioane de dolari in cont. Dar sunt in mare parte de acord cu toata gandirea pozitiva&co. Mie, personal, cu cat gandesc mai negativ cu atat imi merge mai prost Rolling Eyes

Vizionare placuta, daca va veti uita, si astept si alte pareri : D
Amy~

Data de inscriere : 06/07/2010
Varsta : 24
Localizare : Lugoj~

Sus In jos

Re: The Secret: Law of Attraction

Mesaj Scris de repp4radu la data de Vin Iul 09, 2010 5:51 pm

L-am vazut filmul si il consider sa spunem asa , interesant . Chiar daca gandirea pozitiva nu are efecte in viata reala precum cele din film , oricum este bine sa gandim pozitiv .

Eu filmul l-am ales dupa titlu (scria doar the secret) si ma asteptam la un film artistic . Nu voiam sa vad un documentar in seara aceea , dar am vazut si pana la urma nu mi-a parut rau , desi pot afirma ca nu mi s-a imbunatatit viata datorita gandirii pozitive .

Oricum il recomand Wink
repp4radu
Radu
Radu

Data de inscriere : 19/06/2010
Varsta : 22
Localizare : Lugoj

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum